New York Otomobil Fuarının 5 Harika Otomobili

Her yıl otomobil tutkunları ve araç sahibi olmak isteyenler için düzenlenen otomobil fuarlarından biride bu yıl New York'ta kuruldu.
New York Otomobil Fuarı 2019
Her kesimden insana hitap eden SUV, Sport, Class, MPV gibi bir çok çeşit konsept aracın sergiye sunulduğu fuara olan ilgi geçtiğimiz yıllara göre bir hayli çoktu. 19 Nisan'da New York'ta kurulan fuarda konsept araçlar ile birlikte gelecek yıllara hazırlanan otomobillerde görücüye çıktı. 

Fuarda geleceğe dair alınan somut bilgilerse çok şaşırttı açıkçası. Firmalar 2020 yılına bomba gibi girecek. Modellerinde tasarım ve performans konusunda iyileştirmeler yapan üreticiler olabilecek en iyi aracı sunmak için adeta bir savaş halindeler.

Fuarı ziyaret edemeyenler için en dikkat çeken araçları tasarımsal olarak inceleyelim;

Volkswagen Tarok Concept:
Tarok Concept
Geçtiğimiz yıl serisine bir yenisi daha eklenen Tarok, jeep olacakken kendini upload edememiş ve kamyonet olmuş gibi görünse de 1,4 TSI motoru ona 147 HP güç veriyor. Jetta'nın arazi aracına çevrilmiş olan Tarok, fuardaki diğer araçlara göre daha kısa bir süre içinde üretime girecek.

Subaru Outback:
6. nesil Outback
Japonları bilirsiniz ucuz araba pahalı parça rotasından çıkmazlar. Daha önceki Subaru modellerinden ilham alınarak tasarlanan 6. nesil Outback 2,4 turbo motoruyla 260 HP güç üretiyor. İç tasarımında ve farlarında değişime uğrayan yeni Subaru 2019'da üretime girecek. Ancak 2020'de satışa sunulacak.

Kia Stinger GTS:
Fuarın yıldızı Stinger GTS
Kia'nın özel versiyonu Stinger GTS fuarda görücüye çıktı. Kendisine kısaca fuarın yıldızı denilebilir. Çünkü en çok ilgiyi o topladı. Kia'dan gelen beklenmedik hareket tüm otomobil tutkunlarını şaşırttı. 3,3 çift turbosuyla V6 motoru kalbinde taşıyan araç 365 HP ve 510 Nm tork üretebiliyor. Ciddi anlamda yakıt sarf eden bu canavarı LPG bile kurtarmaz. Dünyada sadece 800 adet üretilecek olan Stinger GTS'e sahip olabilmek için 2020 yılına kadar 44 bin doları hazır edin.

Hyundai Sonata:
Yeni Hyundai Sonata
Makam aracı olarak bildiğiniz eski Sonata'yı unutun çünkü o artık bir yarış atı. Hyundai'ın önceden bilinen Coupe modeline şekil olarak benzeyen yeni Sonata kendine hayran bırakıyor. Üstelik bu tip bir araç için fiyatı da oldukça kabul edilebilir. 1,6 4 silindir motoruyla 183 HP ve 264 Nm tork üreten araç 23,500 dolar fiyatı ile yakın zamanda pazara girecek.

Mercedes-Benz GLS:
Fuarda ki Tank
Şaşırttı mı? Hayır. Demek ki fuarda sadece konsept araçlar değil, konsept tanklarda sunulmuş. Fuara iki farklı GLS modeli ile katılan Mercedes lüks ve performans adayı olarak seçildi. GLS 450 modeli 362 HP ve 500 Nm tork üretirken, GLS 580 modeli ise 483 HP ve 700 Nm tork üretebiliyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski