Google+ ve Inbox Hizmetleri Kapatıldı

Geçtiğimiz sene Inbox ve Google+'ın kullanıma kapanacağını söyleyen Google şirketi ne yazık ki dediğini yaptı.
Aşırı sayıda kullanıcı bilgisinin çalınması durumundan şikayetçi olan Google kullanıcıları şirkete sıkça dilekçeler göndermeye başlamıştı. Google ise yaptığı incelemelerde sorunun Google+ ve Inbox panellerinden kaynaklı olduğunu belirtti. Araştırma sonucu üzerine önlem almak yerine, uygulamalarını sonlandıracağını belirten Google şirketi, yapmış olduğu ilk açıklamada Google+'ın Ağustos ayının başında kapanacağını belirtse de artan şikayetler sonucu işlemi erkene çekti.

Büyük umutlarla açılan bu iki uygulamanın Google tarafından yapılan analizlerine göre, kullanıcılar uygulamada ortalama 5 saniye geçiriyorlar. Bi nevi menüde ki uygulamaya yanlışlıkla dokunuluyor ve ardından kapatıyorlardı. Inbox'ta Ağustosta kapanacaktı ancak analizler dolayısıyla o da erkene alındı.

Sürekli yeni uygulamalarıyla gündemlere damga vuran Google, The Google Cemetery'nin kayıtlarına göre şirketin 70'ten fazla uygulaması kapatılmış ve kapatılmaya da devam ediyor.

3 Yorumlar

  1. O kadar fazla deniyorlar ki birkaç tanesi tutuyor işte, o bir kaç tane de öyle bir tutuyor ki, tutmama ihtimali olan 100 projeye kaynak sağlayabiliyor. Umarım stadia tutar zira gelecek orada. Yakında evlerde güçlü bilgisayarlara da gerek olmayacak. Cloud Windows, Cloud Mac vs gibi alternatifler yaygınlaşacak.

    YanıtlaSil
  2. Gayet normal, Google yine de her şeyin başını çekiyor. G+ olmazsa, Gface çıkar. Yada YouTube sosyal diye eklenti yaparak bunu insanlara sunar.

    YanıtlaSil
  3. Google cidden zekasını bir kez daha gösterdi. Tutmayan uygulama veya sistemini uzun süre ayakta tutmaya çalışmıyor. Ona harcayacağı masrafa gidip sektörde kabul görmüş bir firmayı satın alıp geliştirmeye ayırıyor. Google+ konusunda yine böyle bir tavır sergilediler. Şu an bizim bildiğimiz birkaç sosyal medya aracını satın aldıklarıyla beraber bir de bilmediklerimiz vardır. Google+'ın yayından kalkması bizler açısından olumsuz bir durum olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Sonuçta sosyal paylaşım ile az da olsa hit getiren ve backlink sağlayan bir ağdı. Bizim için kayıp oldu.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski