İYİ BİR YAZILIMCININ ÖĞRENMESİ GEREKEN 7 PROGRAMLAMA DİLİ

Programlama mecrasına olan ilgi her geçen gün artıyor ve bu alana olan ilginin büyük bir kısmını genç kitle oluşturuyor. Peki bu dünyaya katılmak için hangi programlama dillerini tercih edip öğrenmek daha mantıklı? Bende bir yazılımcı olarak bu konu hakkında ki önerdiğim dilleri sizler için listeledim.

Yazılımcı kitle arttığı gibi yazılımın dilleri de artmak durumundadır. Her yıl farklı bir dil diğerlerinin önüne geçsede, çalışmak istediğiniz projeler her dili içinde barındırmayabilir. Bu yüzden tercihleriniz de projelerinize uygun dili seçmenizde fayda var. En basiti HTML olan dilin her geçen gün gelişmesiyle bu sitede kullanılmakta olan PHP yazılı oluşmaktadır. Örneğin bu siteyi sadece HTML ile yazacak olsaydım yayınlar arası gün sayısı artacaktı. PHP'nin yardımı sayesinde sadece yazıyı ve resimleri ekliyorum ve paylaşım yapıyorum, bu şekilde vakit kazanıyorum.

C++
Swift
PHP
Go
Java
JavaScript
Python

Bu yazılım dilleri arasında ben en sevdiğim ve eğlenerek projeler oluşturduğum JavaScript'tir. Animasyonlu işlerimi bu şekilde hallediyorum.

4 Yorumlar

 1. Yazilimci degilim ama soyle bi sorum olacak bu forum sitesi kurdum. Smf tabanli biliyorsundur az cok foruma nasil reklam eklerim hangi kodlari degistirmem gerekiyor? Adsense flan eklemek icin <head etiketlerini bulamiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kod yerleştirmelerinde her yerde aynı işlem geçerli. Kod tablosunda Ctrl+F ile search code yapabilirsin.

   Sil
 2. Swift ve javaya taktım kafayı inşallah öğrenebilirim uygulama oluşturmak istiyorum bende hayalimdeki uygulamayı yapmak istiyorum

  YanıtlaSil
 3. Bunların hepsini bildikten sonra artık uzaya çıkar :))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski