Instagram, Whatsapp ve Facebook'a Erişim Sorunu Yaşanıyor

Sosyal medya lideri Facebook'un ana uygulamasıda dahil diğer yazılımları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp'ta dünya genelinde çökme sorunu oldu. Twitter üzerinden kullanıcıların tepkisi çığ gibi büyüyor.

Türkiye'de en çok erişimi olan Facebook ve İnstagram şu anda erişilemez halde. Kullanıcılardan iletilen geri bildirimlere göre Instagram'da; gönderiler yüklenmiyor, ana sayfa yenilenmiyor ve hesaplara giriş gerçekleştirilemiyor.

Türkiye'nin de içlerinde bulunduğu İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Pakistan, Hollanda, ABD, Lübnan, Singapur, Mısır, Brezilya, Almanya, Bahreyn, Gürcistan ve daha birçok ülkede Instagram'da hiçbir şekilde denetim yapılamıyorken Facebook'ta ise sadece paylaşım gerçekleşmiyor.

Şirket resmi Twitter hesabından, sorunun DDoS saldırısı ile alakalı olmadığını açıkladı:
"Bazı kullanıcıların Facebook uygulamalarına erişmekte zorluk yaşadıklarının farkındayız. Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz."
"Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışmaya odaklandık, ancak DDoS saldırısı ile ilgili olmadığını doğrulayabiliriz." 

2 Yorumlar

 1. Dün hiç bir şekilde paylaşım yapılmıyordu whatsapta Facebookta sorunu buymuş demekki büyük ihtimal temizlik yapılmış olmalı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kenar Yazarı14 Mart 2019 10:33

   Bence bu erişim aksaması tamamen saldırıyla alakalı. Yoksa böyle büyük sistemlerde kolay kolay aksama olmaz. Bakalım çıkar yakında kokusu. Bekleyip göreceğiz. Şimdilik saldırı varsa da üstlenen çıkmadı zaten...

   Sil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski