LG, KATLANABİLİR TELEFON ÜRETMEYECEK

Son yıllarda çokça konuşulan katlanabilir akıllı telefonların söylemlerini bir bir işitiyoruz. 

Samsung, Huawei, Xiaomi ve diğer firmaların ilerleyen zamanda katlanabilir telefonları pazara sürmesi beklenirken LG hiç de katılacak gibi durmuyor.
LG, CES'te tanıttığı rulo haline getirilebilen televizyonuyla kullanıcıyı şaşırtmış olsa da katlanabilir telefonlar üretmek için hala çok erken olduğunu bildirdi. LG Electronics'in mobil ve TV departmanı müdürü Brian Kwon, Seul'deki bir basın toplantısında şunları dile getirdi:

"Ocak ayında LG, CES'te yuvarlanabilir bir televizyon tanıttı. Bu teknoloji, katlanabilir teknolojinin bir adım ötesinde. 5G'ye sahip telefonu çıkarma planlarımız sırasında katlanabilir telefon üretmeyi de değerlendirmiş olsak da böyle yapmamayı tercih ettik. Akıllı telefon pazarının 1 milyon ürün civarında olması bekleniyorken LG'nin buradaki asıl amacı, sorunları çözüp pazardaki eski yerini yeniden kazanmak. Katlanabilir telefon üretmeye tamamen hazır olsak da, pazarı yeniden kazanmadan bunu yapmak mantıklı değil."

Katlanır ekranlar yeni bir çağ başlatmış olsada ne olacağı belli olmadan LG'nin kenarda durması bence çok akıllıca bir hareket.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski