CEM YILMAZ'DAN "ORGANİZE İŞLER 2"'NİN NETFLİX'E SATILMASI HAKKINDA AÇIKLAMA

Türkiye'nin sevilen komedyeni Cem Yılmaz, Organize İşler'in Netflix'e satılmasına şaşırdığını söyledi.

Film vizyonda yeni olmasına rağmen Netflix'te oynatılması şaşkınlık veren Organize İşler 2: Sazan Sarmalı hakkında açıklamamalar devam ediyor, yeni bir açıklama ise Cem Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, olaydan haberinin olmadığını kendisininde çok şaşırdığını belirtti ve sorulara şöyle yanıt verdi:


"Benim de haberim yoktu, ben de görünce şaşırdım. Benim filmlerim sinemada gösterime girecek. Benim öyle bir düşüncem yok."

Arkada bıraktığımız birkaç günde Karakomik Filmler'in yayın tarihinin ertelendiğini duymuştuk. Sanıyoruz ki Cem Yılmaz'ın hayranları bir süre daha sabretmek zorundalar.

Başka bir gelişmeye gelecek olursak... Organize İşler: Sazan Sarmalı'nın Netflix'e satılmasından sonra sinema alemi yeniden fokurdamaya başladı. Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) üyeleri, filmin yapımcısı BKM'ye ve dağıtımcı CJ Entertainment'a karşı dava açmaya hazırlanıyor. 


Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) üyeleri, dava açacaklarını resmen belirttiler.


SİYAS'ın açıklaması şu şekilde:Ulusal basınımıza ‘Türk Sinemasında devrim' başlığı ile yansıyan bu gelişme, Türk sineması için devrim değil bir darbedir. Çıkan yasanın yaptırımlarının altı ay ertelenmiş olması nedeniyle bazı yapımcı şirketler, sezonun en yüksek gişe beklentili filmlerini belirsiz bir tarihe ertelemiş ve bu da sektörde büyük bir düşüş ve ekonomik krize neden olmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kültür ve Turizm Bakanımızın Türk Sinemasının gelişimi için bizzat tam destek verdiği bu dönemde yaşanan durum, sadece gişe kaybı değil ülke sinemasına vereceği hasar nedeni ile milli menfaatlerimiz açısından bir yapımcının kar-zarar perspektifini çok aşan boyutta, büyük bir risktir.
Benzer bir travmanın tekrar yaşanmaması için kanun yapıcının dünyadaki mevcut örneklerdeki gibi süre sınırı getirmesini bekliyoruz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski