NİSSAN, TESLA'YA RAKİP OLACAK

D sınıfı hibrit araç satışları bazında öncülüğü elinde tutan Nissan, gözünü lüks segmente dikti. Detroit Oto Show'da tanıtıma sunduğu yeni arabası ile Nissan, Tesla'ya "bu yarışta ben de varım" dedi.

Detroit Otomobil Fuarı, her zaman ki gibi bu sene de yoğun bir ilgi ile karşılaşmı durumda. Dev otomobil markaları, yeni teknolojilerini ardı ardına sergilerken bir yandan da birbirlerine göz dağı vererek müşteri çalma peşine düşüyorlar. Fuar, adeta gelecekten gelmiş araçlarla dolmuş gibi her bir yanda hayallerimizde ki otomobil yatıyor. Geleceğin teknolojisi olarak öngörülen,sürücüsüz ve elektrikli araçlar da normal olarak fuarın en gözde konukları oluyor.

Nissan, ülkemizde ne yazık ki satışı bulunmayan elektrikli aracı Leaf ile bu sektörde lider pozisyonda duruyor. D segment için oldukça başarılı bir rota çizen Japon firma, Detroit'te gözünü lüks segmente diktiğini açıkladı. Yeni elektrikli aracını tanıtan Nissan, hem lüks elektrikli araba denildiğinde  akla ilk gelen  Tesla'ya rakip olacağını gösteriyor, hem de yeni aracının ilginç özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Araç,hem önde hem de arkada bulunan ve 483 beygir güç üreten iki adet elektrikli motor ile inşa edilmiş. Sürücüsüz gidebilme özelliğine de sahip olan yeni elektrikli araba, tek şarj ile yaklaşık 600 kilometrelik bir yol kat edebiliyor. Nissan'ın spor sedan olarak tarif ettiği araba, AWF otomobil yani 4x4 özelliği ile donatılmış durumda.

Araba, teknik ve tasarım olarak çok iddialı ama Nissan’ın gerçekleştirmeyi planladığı öyle bir teknolojik özellik bu araçta mevcut ki, otomobil sektöründe bu açıdan bir ilk olacak. Nissan, araçta sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde 3D, hologram yolcu yaratan bir teknoloji kullanacak. Sürücülere eşlik etmesi için bir karakter çizen bu teknolojinin, çok yakında kullanıma geçmesi bekleniyor.

4 Yorumlar

 1. Kapıları nasıl açılacak? Aynalarda yok!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kapıları bilemem ama aynalar yeni audi lerdeki gibi elektronik sistemli olabailir.

   Sil
  2. alperen kaya17 Ocak 2019 09:07

   kapılarda dokunmatik olabilir aynalar kamera sistemi ile çalışabilir

   Sil
 2. İclikoftemm21 Ocak 2019 20:30

  İlgi çekici oldukça başarılı. Tebrikler

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski