HTML WEBSITE'Sİ AÇMAK İÇİN NE GEREKLİDİR?


  Bir web site açmak için ne gereklidir?

 Bu konuda iki farklı yolunuz var.Eğer sitenizi hiçbir kod kullanmadan açmak isityorsanız Homepage veya Dreamweaver gibi özel ve basit yazılımlar mevcuttur.Kullanımı basit olan bu yazılımların dezavantajları ise programın size sundukları ile kısıtlı bir şekilde web site dizayn etmenizdir.
Diğer bir seçenek ise uzun uğraşlar sonucu hiçbir şey ile kısıtlı kalmadan kendi sitenizi kendi yazdığınız HTML kodlarıyla oluşturmaktır.

 Bunun için ise ihtiyacımız olan tek şey bir Browser ve Düz yazı programıdır. (Windows için NotePad)
 Opsiyonel olarak kod yazmanızı kolaylaştıracak text tabanlı yazılım da kullanabilirsiniz("allaire Homesite" gibi). Bu tip programlar sadece kod yazmanızı kolaylaştırır, ancak yazma işi yine size düşer.Sonuç her ne olursa olsun bu işi kavramak için mutlaka NotePad gibi
düz yazı programı ile başlamalısınız.

 NotePad ile oluşturduğunuz web siteyi Browser'a taşımak için dosyanızı mutlaka .htm veya .html  olarak kayıt etmelisiniz. Aksi taktirde işlem başarısız olacaktır. Bilmeniz gereken önemli bir konu ise  yaygın olarak kullanılan Microsoft Internet Explorer ve NetScape Navıgator Browser sağlayıcılarının birbirlerinden tamamen farklı çalışma prensiplerine sahip olmalarıdır.Yani hazırladığınız bir site Explorer'da çalışırken Navıgator'de çalışmayabilir.Bunun için yapılacak tek işlem adımlarınızı atarken her iki Browser'dan da takip etmenizdir.


 Önemli bir konu daha;
 Tarayıcınızın 4. veya daha ileri sürüm olması gerekiyor. Çünkü eski sürüm tarayıcılar bazı özellikleri desteklemiyor.


  


 Bu makale buraya kadardı.Bir sonraki makalede görüşmek üzere.Abone olarak yayınlarımızdan haberdar olabilirsin.

2 Yorumlar

  1. telefondanda yapabilirmiyiz?

    YanıtlaSil
  2. SoloLearn ile pratik yapabilirsin. Ancak hiç denemedim. İstersen biraz uğraş denemekte fayda var.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski