OPPO Enco X İncelemesi: Olağanüstü ses, inanılmaz değer

 Samsung, bu yılın başlarında Galaxy Buds Pro'yu piyasaya sürdü ve güçlü gürültü yalıtımı, mükemmel ses kalitesi ve tüm gün kullanım için rahat tasarımıyla kısa sürede en iyi kablosuz kulaklıklar haline geldi.

Enco X ile OPPO, Samsung'un premium segmentte ki gücüne meydan okumak istiyor. OPPO, Blu-ray oynatıcılar ve ses ürünleriyle başlayan marka, 15 yıl öncesine uzanan bir ses mirasına sahiptir ve Enco X gerçek kablosuz kulaklıkların sesini ayarlamak için Danimarkalı hi-fi üreticisi Dynaudio ile birlikte çalışmaktadır.

Sonuç, Enco X'in bu özel segmentteki diğer ürünlerin ötesine geçen olağanüstü ses kalitesi sağlamasıdır. Ayrıca güçlü ANC'ye ve Buds Pro gibi premium seçeneklerle ilişkilendirebileceğiniz tüm ekstralara sahiptir. 2021'de yeni bir çift kablosuz kulaklık için pazardaysanız, neden Enco X'i düşünmelisiniz.

Enco X, AirPods Pro'ya çok benzeyen bir tasarım estetiğine sahiptir. Sap çok fazla uzamıyor ve her bir kulaklık için 4,8 gr, kesinlikle daha hafif tarafta. Kulaklık başlıkları beyaz veya siyah renk seçenekleriyle sunuluyor ve her iki model de parlak bir yüzey sunuyor.

OPPO, ideal uyumu aramanıza yardımcı olmak için kutuda çeşitli kulaklık uçları içerir ve tasarımın kendisi tüm gün kullanım için elverişlidir. Enco X'i saatlerce taktım ve uyumla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ve kulaklıklar egzersiz sırasında bile rahat kalıyor.

Her kulaklığın sapında hareket kontrol bölgeleri bulunur; ve kontrollerle sesi ayarlamak veya müzik çalmak / duraklatmak yeterince kolaydır. Kontrolleri HeyMelody uygulamasıyla özelleştirebilir ve aygıt yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Kasa ayrıca AirPods Pro'ya, öndeki yeşil LED göstergesine kadar tasarım benzerliklerine sahiptir. Eşleştirme düğmesi sağ tarafta yer alır ve kasaya ilave bir hava katan uzunluk boyunca uzanan bir alüminyum bant vardır. Arkada Dynaudio markasını bulacaksınız ve OPPO logosu üstte alüminyum bant içinde yer almaktadır.

Dava, Buds Pro kadar cepte değil, ancak çok hantal değil. Kulaklıklara dört şarj sağlayan 535mAh pil barındırır ve USB-C üzerinden doldurur. Kasayı tamamen güçlendirmek iki saatten az sürüyor ve aynı zamanda Qi kablosuz şarj özelliğine sahip, bu da onu çok daha çok yönlü hale getiriyor.

Her kulaklıkta aramalar için kullanışlı olan iki mikrofon bulunur ve ayrıca ANC'de de rol oynarlar. Enco X, harici gürültüyü kesmede çok etkilidir ve varsayılan mod, tek başına bir klimanın uğultusu veya ortamdaki trafik sesleri gibi çoğu düşük frekanslı sesleri ortadan kaldırır.

Enco X, ses kalitesi söz konusu olduğunda bu kategorideki diğer tüm kulaklıkları geçersiz kılar.

Ayrıca daha agresif olan bir Max ayarı var ve etkili bir iş çıkarırken, ses kalitesini olumsuz yönde etkiliyor - yüksek frekansları kesiyor. Ayrıca, ortam seslerini dinlemenizi sağlayan mükemmel bir şeffaflık modu elde edersiniz ve hareketi HeyMelody uygulamasıyla özelleştirebilirsiniz.

Sesin kendisine gelince, Enco X iki sürücüye sahiptir - 11 mm dinamik sürücünün önünde duran 6 mm dengeli bir membran sürücüsü. Sürücüler, fazla zorlayıcı olmayan ayrıntılı bas, dar bir orta aralık ve parlak tizler sunar. Ses sahnesi davetkardır ve enstrümanların net bir şekilde ayrıldığını fark edeceksiniz.

Kısacası, Enco X, bu kategoride bulacağınız diğer tüm kulaklıklardan daha iyi ses çıkarır. Burada EQ özelleştirmesi yok, ancak kutudan çıkan ses imzası, eksikliğini fark etmeyeceğiniz kadar iyi. Kulaklıklar Bluetooth 5.2 üzerinden bağlanıyor ve Xiaomi Mi 11'imle herhangi bir sorun olmadan eşleştirildi . İç mekanda 6 metreye kadar güvenilir bir sinyal aldım ve bu alanda Enco X diğer kulaklıkların yanı sıra duruyor.

Enco X, pil ömrü söz konusu olduğunda rakiplerinin gerisinde kalıyor. Bu kulaklıklar, tam şarjla dört buçuk saatlik kullanım sağlar ve bu yeterince iyi olsa da, Buds Pro ve Elite 85t daha iyi rakamlar sunar. Kulaklıkları tamamen şarj etmek 80 dakikadan biraz fazla sürer ve on dakikalık bir şarjla bir saatlik müzik çalma elde edebilirsiniz.

Enco X harika ses çıkarır, ancak pil ömrü kesinlikle ortalamadır.

Diğer hayal kırıklığı, AptX HD'nin olmaması. Bunun yerine Enco X, 900Kbps'ye kadar aktarım yapabilen düşük gecikmeli bir codec olan LHDC'den yararlanarak onu Sony'nin LDAC'si ile aynı seviyeye getiriyor. Bu kulağa harika gelse de, dezavantajı, Enco X'te LHDC'yi kullanmak için, tomurcukları Find X2 Pro veya Find X2 (veya yaklaşan Find X3 Pro ) ile eşleştirmeniz gerekecek , bu da bu özelliği bir marş.

Diğer bir eksiklik Google Asistan veya Alexa entegrasyonudur; müzik çalmayı kolayca kontrol edebilir ve hareket kontrolleriyle ses seviyesini ayarlayabilirsiniz, hepsi bu. Son olarak, ABD'de Enco X'i satın alamazsınız Bu tomurcukların yıl içinde OnePlus adı altında piyasaya sürülme olasılığı var, ancak şimdilik ABD'de Enco X'i güvenilir bir şekilde elde etmenin bir yolu yok. ve bu gerçekten utanç verici.

Galaxy Buds Pro, kablosuz kulaklıklar için bir ölçüttür ve Enco X, ses imzası açısından yaklaşıyor. Buds Pro çok daha pahalıya mal olur, ancak aynı zamanda daha iyi pil ömrü, daha hızlı şarj, EQ kontrolleri ve Galaxy telefonlarını ve tabletlerini kullandığınız sürece cihazlar arasında sorunsuz geçiş elde edersiniz. Aynı değere sahip değiller, ancak dünya çapında mevcutlar ve daha rafine bir özellik kümesine sahipler.

Jabra Elit 85'den fazla ses kalitesi arıyorsanız kulaklıklar da büyük bir alternatiftir. Ayrıca mükemmel gürültü yalıtımı, özelleştirilebilir EQ ve daha iyi hareket kontrolleri elde edersiniz. Elite 85t, Enco X ile benzer pil ömrüne sahip ve değer açısından kaçırıyorlar.

OPPO, daha önceki Enco teklifleriyle giriş seviyesi TWS segmentinde göze çarpan seçenekler sunmayı başardı ve Enco X ile premium katmanda aynı stratejiyi taklit etti. Bunlar, burada bulacağınız en iyi ses veren kablosuz kulaklıklardır. kategorisine girer ve herhangi bir ekstrayı da kaçırmazlar: kablosuz şarj elde edersiniz ve IP54 derecesi onları egzersizler için ideal hale getirir.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski