Apple, 2030'lar İçin Yeni Bir Çift AR Kontakt Lens Planlıyor Olabilir

 Bir Apple kontakt lens? Bu haberi bir tutam tuzla almalısınız, ancak bu bilgi, popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo'dan geliyor.

Araştırma notuna göre, Apple'ın artırılmış gerçeklik kontakt lensleri için planları olduğunu ancak 2030'ların uzak gelecekte planladığını söyledi. AR kontakt lenslerin amacı, görünür hesaplamayı görünmez hesaplamaya dönüştürmektir.

Bu sadece filmlerde olan çılgın bir bilim kurgu aracı gibi geliyorsa, çünkü tam olarak ne olduğu içindir. Kuo, bunun "garantili bir üründen ziyade bir ay görüntüsü tahmini" olduğunu kabul etti, ancak Apple bu tür bir teknolojiyi deneyecek türden bir şirkettir. Ayrıca Kuo, lenslerin bir iPhone veya diğer Apple cihazlarından gelen bağlantıya dayanması gerektiğini belirtti. Bu, kendi başına herhangi bir bilgi işlem gücü ve depolamaya sahip olmadığı anlamına gelir.

Şu anda, AR genellikle kulaklıklarda kullanılıyor ve geçen yıldan beri söylenti olan AR gözlükleri üzerinde gizlice çalışıyor olabilirler. AR lenslere sahip olmak yararlı olabilir, hafiftirler ve gözlerimize kolayca sığabilirler. Artırılmış gerçeklik başlığı 2022'nin ortalarında ortaya çıkarılabilirken, AR camı 2025'te gelebilir. Yine de önümüzde uzun bir yol var.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski