Snapdragon çipleri Chromebook'ları daha da iyi hale getirecek

Acer nihayet Snapdragon ile çalışan ilk Chromebook'u yaklaşmakta olan Spin 513 serisiyle birlikte tanıttı . Chromebook'ların veya hatta genel olarak mobil teknolojinin hayranıysanız, bu biraz heyecan verici çünkü bu muhtemelen birçoklarının ilki olacak. Kimin bir Chromebook satın aldığını ve onları nasıl kullandığımızı da değiştiren bir şey olabilir.

Spin 513, özel olarak üretilmiş bir Snapdragon çipi kullanmıyor; Windows ARM 2'si 1 arada cihazlarda gördüğümüz aynı hazır Snapdragon 7c'ye sahip. Bu kötü bir şey değil çünkü bir Chromebook'un gerçekten özel olarak tasarlanmış herhangi bir ARM çipine ihtiyacı yok , en azından şu anda değil.


Snapdragon, Spin 513'e iki harika şey getiriyor: ekstra uzun pil ömrü ve LTE bağlantısı. Mobil olacak şekilde tasarlandıkları için bunların herhangi bir Chromebook için en önemli yükseltmeler olduğunu iddia ediyorum . Chromebook'lar hafif olma eğilimindedir - hem ağırlık hem de özellik olarak - ve taşınabilir, böylece onları her yere götürebilir ve kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda fiyatları da kontrol altında tutar, bu nedenle okul için bir kol ve bacak maliyeti olmayan harika bir Chromebook satın alabilirsiniz . Bir Snapdragon çipi bu fikri alır ve onunla birlikte çalışır.


Tabii ki, bu ARM destekli ilk Chromebook değil, LTE özellikli ilk Chromebook da değil. Mevcut modellerin yaklaşık yarısı, MediaTek veya Rockchip gibi şirketlerin ARM yongaları ile birlikte gelir ve Chrome OS, bu cihazların bazı çok anemik donanımlarda oldukça iyi çalışması için optimize edilmiştir. Ve Samsung, HP ve hatta Google'ın kendilerinin LTE Chromebook'larını gördük, ancak modası geçmiş gibi görünüyorlar.


Yine de bir Snapdragon Chromebook farklıdır. LTE bağlantınız birinci sınıf olacak çünkü kimse Qualcomm'un yaptığı gibi LTE yapmıyor (özellikle Kuzey Amerika'da). Qualcomm'u bazı iş uygulamalarından dolayı sevin ya da nefret edin, şirketin hücresel bağlantı ve RF sisteminin ne kadar harika olduğunu inkar edemezsiniz. Bu, iş dünyasının en iyisi.


Qualcomm, LTE'yi pil ömrü üzerinde diğer herhangi bir şirketten çok daha az etkiye sahip olacak şekilde entegre etti. Bunu Android cihaz üreticilerinin çip optimizasyonu ile birleştirin ve telefonlarımızda çılgın pil ömrü gördük . Şimdi Chromebook'lar için aynı şeyi yapma yarışında.

Acer, Spin 513'ün pil ömrünü 14 saate kadar değerlendiriyor. Şüphesiz bu ideal koşullar ve altında değil LTE bağlantısı kullanarak. Bunun, ekran parlaklığını izlerseniz, hücresel bağlantı yoluyla normal olarak 8-9 saat boyunca kullanabileceğiniz anlamına geldiğini hayal ediyorum. Bu ... bir Chromebook kullanıcısı için ağız sulandıran bir şey.


Hem Qualcomm'dan hem de Google'dan optimizasyon için yer burasıdır. Bence şüpheli edecek fikri popüler yeterince ispat ettiği takdirde bir Chromebook optimize edilmiş Snapdragon bkz ama Aslında şeyler yapmanın en iyi yolu Qualcomm, Windows için Snapdragon işlemcisi geliştirmeye devam edelim olduğunu söyleyebilirim, Qualcomm gelmek zorunda değildir dizüstü bilgisayarlar - harika bir iş çıkarır - ve Google'ın bunları Chrome OS ile eşleştirmesine izin verin.


Şu anda Spin 513'ü alabilseydiniz, bazı özellikler mükemmel ya da hiç çalışmayacaktır. Windows uygulamalarını çalıştırmak için kuruluşta Parallels kullanmak için bir Intel işlemciye ihtiyacınız var . Linux uygulama desteği, ARM çipli Chromebook'lar için ancak MediaTek çeşidi için optimize edilmiştir. Android uygulamalarınız, tabii ki, Chrome bir şekilde engel olmadıkça Snapdragon'un temel özellik setinde iyi çalışacaktır. Bahse girerim olmayacak.


ARM destekli Enterprise Chromebook'lar için Parallels'i görüp göremeyeceğimizden emin değilim, ancak aynı çipi kullanan Windows dizüstü bilgisayarlara baktığımızda teknik olarak mümkün. Bu, Parallels ve Google'ın bir şeyleri halletmesine ve performansı değerlendirmesine bağlı olacaktır. Aynısı, Chrome'un içindeki Linux uygulamalarını kullanmak için de geçerlidir - tüm aksaklıklar veya birlikte çalışabilirlik sorunları en iyi Google tarafından çözülür. Qualcomm, ARM Windows yongaları için bilinen yol haritasını takip ederse, Google ne yapması gerektiğini bilir.

Kesin olarak bildiğim tek şey, birinin bunu yapmasını istediğim ve bize gelecekte LTE desteğiyle daha fazla Snapdragon destekli model vereceğim. Veri bağlantısı için bir Pixel telefonla hızlı eşleştirme harika bir fikirdi. Ancak hiç eşleştirme ve ihtiyaç duyulmadığında uyumak için yeterince akıllı bir isteğe bağlı LTE bağlantısına sahip olmamak çok daha iyi bir fikirdir ve bir Chromebook'u Pixel satın almayan akıllı telefon kullanıcılarının% 99'u için çok daha çekici kılar .


Her zaman açık özelliği olan bir Chromebook çok farklı bir canavar ve bir Chromebook olmasını gerçekten özlüyorum; Ben kullanılan Google Chromebook Pixel o LTE olmasaydı ben olurdu çok daha uzun. Android uygulamalarıyla bir LTE Chromebook Having Acer Chromebook Spin 513 hale getirebileceğini Chromebook 2021 yılında satın almak.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski