2021 Ram 1500 TRX, 702 HP ile Geldi

Ram, Rebel TRX konseptini açıkladıktan yaklaşık dört yıl sonra, şirket üretim modelini tanıttı.
En hızlı ve en güçlü seri üretim pikabı olarak fatura edilen 2021 Ram 1500 TRX, 702 hp (523 kW/712 PS) ve 650 lb-ft (880 Nm) tork üreten süper şarjlı 6.2 litrelik bir V8 motora sahiptir.

Motor, yükseltilmiş sekiz ileri otomatik şanzıman ve arazi odaklı dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirildi. Bu kurulum, TRX 4,5 saniyede 60 mil/saate (96 km/sa) çarptığında ve çeyrek mili 12,9 saniyede 108 mil/sa (174 km/sa) hızla koşabildiğinden, kamyonun bazı olağanüstü performans rakamları yayınlamasını sağlar. Yeterli alan verildiğinde, model sonunda 118 mph (190 km/s) hıza ulaşacak.

Tabii ki, Ram 1500 TRX bir dizi başka yükseltmeye sahip bir arazi canavarı olduğu için motor hikayenin sadece bir parçası. Model, TRX için özel olarak tasarlanmış 35 inçlik Goodyear Territory arazi lastiklerine sarılmış 18 inçlik tekerleklere sahip olduğundan, bu durum dışarıdan anlaşılıyor.

Devasa lastikleri barındırmak için, yüksek performanslı pikap, daha geniş çamurluklar ve uzatılmış işaret fişekleriyle donatılmıştır. Bu değişiklikler sayesinde TRX, 1500 serisinin geri kalanından 8 inç (203 mm) daha geniş .

Elbette, kamyonun muazzam "RAM" yazısına sahip benzersiz bir ızgarası olduğu için bu buzdağının sadece görünen kısmı. Dış kenarlarında işlevsel hava perdelerine sahip ince LED farlarla çevrelenmiştir.

Başka bir yerde, ağır hizmet tipi çelik bir ön tampon ve bir koruma plakası var. Tasarımcılar ayrıca kamyona entegre LED boşluk ışıklarına sahip işlevsel bir kepçe ile hafif bir alüminyum başlık verdiler. İkincisi, tampondaki küçük boşluk ışıkları ile yankılanır.

Benzersiz stil, TRX'in daha geniş arka çamurluklara, LED arka lambalara ve 5 inç (127 mm) çapında uçlara sahip çift egzoz sistemi için kesikli çelik bir tampona sahip olmasıyla devam ediyor. Diğer önemli noktalar, çekme kancaları, bagaj kapağındaki büyük "RAM" arması ve bagaj kapağı ile tampon arasındaki açıklık ışıkları.

Bu yeterince sert değilse Ram, tam uzunlukta kaya rayları, toz boyalı alüminyum marşpiyeler ve yatağa monte yedek lastik taşıyıcı gibi çeşitli aksesuarlar sunacak. Müşteriler ayrıca gövde tarafı grafikleri ve kaporta çıkartmaları satın alabilirler.


Sportif Ama Lüks Bir İç Mekan

Dış görünüş oldukça tehditkar olsa da, kabin lüks ve konforu kucaklıyor. Üç farklı iç kaplama var ve temel grup Ram 1500 Rebel'i yansıtıyor. Kumaş ve vinil detayların yanı sıra siyah ve koyu yakut kırmızısı yüzeylere sahiptir.

Müşteriler ayrıca Ram 1500 Limited'e dayalı bir iç mekan sağlayan TR1 veya TR2 Ekipman Grubuna da yükseltme yapabilirler . Perfore süet desenli ısıtmalı / havalandırmalı Natura Plus deri ön koltuklara sahip oldukları için çok daha lüksler. Diğer öne çıkan özellikler arasında gri tonlu kontrast dikiş ve grafit metalik vurgular bulunur.

Ön koltuklar TRX'e özgüdür ve koltuk arkalıklarında işlemelerin yanı sıra gelişmiş destekleme özelliğine sahiptir. Tasarımcılar ayrıca alüminyum kanatlı vites değiştiricilere sahip yeni bir düz tabanlı direksiyon simidi kurdu.

En büyük iç değişikliklerden biri, normalde ön panelde bulunan döner düğmenin yerini alan bir "performans zemin değiştiricisine" sahip tamamen yeni bir orta konsoldur. Vites değiştiricinin yanı sıra, konsolda bardak tutucular, kablosuz bir akıllı telefon şarj cihazı ve metal aksanlar bulunuyor.
Döner vites değiştiricinin yuvası, Normal, Islak/Kar, Arazi ve Baja modlarına kolay erişim sağlayan bir Sürüş Modu seçici dahil olmak üzere yeni anahtarlama donanımı ile doldurulmuştur. Ayrıca dört tekerlekten çekişli bir seçici ve bir Noel ağacı grafiği içeren bir Başlatma Kontrolü düğmesi vardır .

Öne çıkan diğer özellikler arasında tamamen yeni bir baş üstü ekranı, 12 inç Uconnect bilgi-eğlence sistemi ve orta konsol kapağındaki özel bir özellik plakası yer alıyor. İkincisi, VIN, motor ve süperşarj tipinin yanı sıra güçlendirme çıkışı ve beygir gücü derecesini listeler.


Zorlu Arazilerin Üstesinden Gelmek İçin Tasarlandı

Ram 1500 TRX, "en zorlu ortamlarda ödün vermeyen performans" sağlayacak şekilde tasarlandığından, havayı kiri, kumu, döküntüyü ve suyu filtreleyen 7,6 galonluk (29 litre) bir kutuya kanalize eden çift yollu bir hava endüksiyon sistemine sahiptir. Tüm bu çöplerin motordan uzak tutulmasını sağlamak için kamyonda 198.4 inç kare yüzey alanı sağlayan iki ağır hizmet hava filtresi vardır. Ram, en yakın rakibi olarak "toz tutma kapasitesinin dört katı" olduğunu söylüyor.

Kamyon, "dayanıklılığı ve dengeyi artırmak için düşük burulma özellikleri kullanan stratejik olarak yerleştirilmiş yüksek mukavemetli çeliğe" sahip güçlendirilmiş bir şasi üzerinde gittiği için, bu tek arazi dokunuşu değil. Model ayrıca 11,8 inç (300 mm) yerden yükseklik sağlayan 2 inçlik (51 mm) bir kaldırıcıya sahiptir.

Asansörün yanı sıra kamyon, aktif sönümleme teknolojisine sahip tamamen yeni bir bağımsız ön süspansiyona sahiptir. Ram, dövme alüminyumdan yapılmış yeni üst ve alt kontrol kollarına sahip olduğunu ve ek tekerlek hareketi sağlamak için tasarlandığını söylüyor.

Arka süspansiyon da yenidir ve aktif sönümlemenin yanı sıra "inanılmaz sürüş özellikleri ve dayanıklılık" için özel bir beş bağlantılı bobin sistemine sahiptir. Dana 60 arka aksının 13 inç (330 mm) kadar hareket etmesine olanak tanıyor ve Ram, genel arka tekerlek hareketinin "Ram 1500 serisinin geri kalanına kıyasla yüzde 40'tan fazla" arttığını belirtiyor.
Şirket, arka yayların "ticari olmayan bir üretim araçta şimdiye kadar uygulanan en büyük araç" olduğunu söyledi. 1.310 lbs (594 kg) maksimum taşıma yükü ve 8.100 lbs (3674 kg) çekme kapasitesine izin verirler.

Süspansiyondan bahsetmişken TRX, "optimum gövde kontrolü ve arazi izolasyonu için sönümleme kuvvetlerini sürekli olarak ayarlayan" 2,5 inç (63 mm) Bilstein Black Hawk e2 uyarlanabilir performans şokları kullanır. Kamyon ayrıca bir Active Terrain Dynamics süspansiyon yönetim sistemine, değiştirilmiş sert noktalara ve benzersiz bir gövde montaj stratejisine sahiptir.

Ayrıca kamyon, "her türlü arazi engelinden veya hava koşulundan geçişi sağlayan" bir BorgWarner tam zamanlı aktif transfer kutusu ile donatılmıştır. Ram, gelişmiş güç ve dayanıklılık için dahili bileşenlerin yanı sıra 2.64:1 düşük kaya tarama aralığı için yükseltildiğini söylüyor.
Araziden bahsetmişken, kamyonun sırasıyla 30,2, 23,5 ve 21,9 derecelik yaklaşma, kalkış ve kırılma açıları var. Ayrıca 813 mm'ye (32 inç) kadar su aktarabilir.

Kamyonun biraz hava alması muhtemel olduğundan Ram, modelin havada olup olmadığını algılamak için tekerlek hızı ve sürüş yüksekliği sensörlerinin yanı sıra ivmeölçerler kullanan bir Atlama Algılama sistemi geliştirdi. Bu gerçekleştiğinde, sistem, optimum performans sağlamak için "motor devrini ve torkunu, vites seçimini, transfer kutusu tork ayrımını, sönümleme oranlarını ve diğer güç aktarım ve süspansiyon bileşenlerini" optimum performans sağlamak için değiştirmek için milisaniyeler içinde çalışır. Ayrıca "aktarma organlarına zarar veren" güç artışlarını önlemeye yardımcı olur.Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski