2019-2020'nin En İyi SUV ve Crossover'ları

Günümüzün SUV'leri ve Crossover'ları insanlar ve kargolar için inanılmaz imkanlar sağlar, ancak onları çok popüler yapan, gittikleri yerdeki performanslarıdır. İşte satışa sunulan en iyi SUV ve crossover listemiz.
Bugünlerde herkes SUV istiyor gibi görünüyor. Günümüzde satışa sunulan çok sayıda SUV var, doğru olanı seçmek göz korkutucu ve zaman alıcı bir işlemdir. Alışverişi biraz daha kolaylaştırmak için, en iyi SUV'lerin ve bununla beraber boyut ve fiyata dayalı olan araba tabanlı crossover'ların bir listesini hazırladık. Bu makalemiz size seçim konusunda yardımcı olacaktır ancak bazı modelleri ülkemizde bulamayabilirsiniz.

  • Aileler için en iyi orta boy SUV: Volkswagen Atlas
  • Aileler için en iyi büyük SUV: Chevrolet Suburban
  • En iyi SUV benzeri crossover: Hyundai Kona
  • Çekme için en iyi SUV: Chevrolet Tahoe
  • En iyi sürüşe sahip lüks SUV: Porsche Macan
  • En iyi sürüş sağlayan kompakt SUV: Mazda CX-5
  • En iyi sürüşlü orta boy SUV: Mazda CX-9
  • En iyi çok yönlü kompakt SUV: Honda CR-V
  • En iyi çok yönlü orta boy SUV: Audi Q7
  • Aktif, açık hava yaşam tarzı için en iyi SUV: Jeep Wrangler

Hyundai Kona

Baş döndürücü stili sizi içine çekebilirken, 2019 Kona'nın sürüşü eğlenceli. Garip şekilli ön ızgarasının arkasında 147 bg'lik dört silindirli veya 175 bg'lik turbo şarjlı dört silindirli, ikincisinin test pistinde hızlı olduğu kanıtlandı. İçi sac gibi çılgınca tarzda değil, ama büyüleyici ve kullanıcı dostu. Kargo ve yolcu alanı, daha büyük SUV'ler de olduğu kadar cömert değildir, ancak çoğu alıcı Kona'yı yol gezileri için kullanışlı bulmaya devam edecektir.


Kia Soul

Cesur ve kutu gibi, 2020 Soul bir süredir büyüleyici satış rakamlarına ulaştı. Ana motor 147 beygirlik dört silindirli, ancak GT-Line modelleri turbo şarjlı 201 beygir gücü ile geliyor. Kare şeklindeki gövdenin içinde, Soul iki sıra geniş oturma alanı ve arkada kargo için yer sunar. Dış tasarım gibi, kabin de arsız tasarım detayları ile serpili ve eğlenceli ortam aydınlatma elemanları ve bol miktarda teknoloji ile seçilebilir; Apple CarPlay ve Android Auto ile dokunmatik ekran bilgisi eğlence sistemi standartken akıllı telefon şarj paneli ve kulaklık ekranı isteğe bağlı donanımları arasında yer alıyor.

Nissan Kicks

2019 Kicks, Juke'nin büyüdüğünde olmak istediği araçtı denebilir. Kaputun altında, sadece 125 beygir cılız bir dört silindir var; dört tekerden çekiş sunulmuyor, bu nedenle tüm Kicks modelleri önden çekişlidir. Hızlı değil, ancak virajda çevik hissediyor ve otoyol yakıt ekonomisi testimizde verimli bir sonuç elde ediyor. Kabin, insanlar ve kargolar için geniştir ve Kicks, dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi ve otomatik acil frenleme gibi birçok özellik sunar.


BMW X1

BMW'nin en küçük SUV'si olan X1 aslında en iyisi: Yakışıklı, iyi donanımlı, pratik ve sürüşü eğlenceli. 228 beygirlik turboşarjlı dört silindiri otoyol yakıt ekonomisi test rotamızda iyi sonuç verdi. Kabin lüks malzemelerden üretilmiştir, ancak standart versiyonlardan daha rahat ve destekleyici olduklarından spor koltuklar için yaylanmayı öneriyoruz. Arka koltukları katlayın ve 2019 X1, bir sonraki daha büyük boyut sınıfından SUV'ler kadar kargo alanı sunsun. Dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi ve çeşitli sürücü destek özellikleri tüm X1 modellerinde standarttır.


Volvo XC40

Bugün 2019 XC40 gibi detaylara gösterilen ilgiyi artıran çok fazla araç yok. Bu titizlikte çalışan İsveçli mühendisler, orta konsoldaki şeyleri düzenli tutmaya yardımcı olmak için küçük bir çıkarılabilir çöp kutusu da dahil olmak üzere her şeyi düşündüler. Tüm XC40'lar, turboşarjlı dört silindirli bir motorla çalışıyor, ancak 184 ve 248 hp'lik iki güçte sunuluyor. Kullanımı istikrarlı ve kendinden emin, ancak BMW X1 veya Mercedes-Benz GLA250 kadar eğlenceli değil. Çağdaş iç tasarım, hem Volvo hem de açıkça lüks. XC40, iyi tasarımı takdir eden biri için kolay bir öneri.


Mazda CX-5

Ana akım bir rozet takmasına rağmen, 2019 CX-5, lüks alıcılara hitap edecek kadar güzel, bu da listemizde yer kazandıran bir özellik. 187 bg'lik dört silindirli standarttır, ancak standart olarak dört tekerlekten çekiş sunan 250 bg'lik turboşarjlı dörtlü çekişi tercih ediyoruz. İnce malzemeler kabini kaplar ve üst model Signature modelleri bir BMW modeli veya bir Audi ürünü için kolayca karıştırılabilir. Dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi standarttır ve Mazda ayrıca tüm CX-5 modellerinde otomatik acil durum frenlemesi sunar. Kargo alanı bazı rakipler kadar büyük olmasa da, çoğu kullanıcının fark etmeyeceğini umuyoruz.


Honda CR-V

2019 CR-V, yolcu dostu kabini, yakıt tasarruflu güç aktarma organları ve geniş kargo alanı ile crossover deyimini mükemmelleştiriyor. Kompakt Honda SUV, otomatik acil durum frenleme ve şerit tutma desteği de dahil olmak üzere bir dizi çağdaş özellik ve sürücü destek teknolojisi sunar. Ne yazık ki, bilgi-eğlence sisteminin sorunları var ve sürücüye ekstra maliyetleri oluyor. Benzer şekilde, CR-V daha hızlı ve daha fazla çekilebilir. Yine de, olağanüstü yol şekilleri ve güçlü frenleri kesinlikle hoş karşılanan özelliklerdir. Honda CR-V'nin Editörlerin Seçimi başımızı almasına yardımcı olan geniş yolcu alanı ve cubby depolama sağlayan çekici ve iyi yapılmış kabini takdir ediyoruz. Gerçekten bugün mevcut olan en iyi geçitlerden biri.


Volkswagen Tiguan

2019 Tiguan, sofistike estetiği ve yedi kişilik oturma yerini isteğe bağlı üçüncü sıra ile birleştiriyor. İkincisi kompakt geçişler arasında nadirdir -Mitsubishi Outlander tek alternatiftir. VW Atlas'ın altında yer alan küçük Tiguan, verimli bir dört silindirli güç aktarma organına ve birleşik sürüşe sahiptir. Pasif hızlanma ve yumuşak fren pedalına rağmen, basit iç tasarımı ve kaygan bilgi-eğlence sistemi pragmatistleri memnun edecektir. Herhangi bir sürücü asistanı standart olmamasına rağmen, otomatik acil durum frenleme ve uyarlanabilir hız sabitleme gibi teknoloji meraklı modellerinde mevcuttur. Ek yolcu kapasitesi ve zarif görünümüyle Volkswagen Tiguan, aileler için en iyi kompakt araçtır.


Subaru Forester

2019 Forester, standart dört tekerlekten çekiş, yükseltilmiş oturma yüksekliği ve kullanışlı kargo kapasitesi ile modaya uygun crossover formülünü örneklendiriyor. Kutulu ve dik tasarımı daha gösterişli rakiplerle karşılaştırıldığında yumuşaktır, ancak konforlu iç mekanı kullanıcı dostu bir bilgi-eğlence sistemi gibi çağdaş özellikleri içerir. Zaman zaman gürültülü olabilen sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) ile eşleştirilmiş dört silindirli bir motorla çalışıyor, ancak aksi takdirde Forester, seyir hızlarında sessiz ve özellikle yakıt tasarruflu. Sürüş heyecanından ve belirgin fırfırlardan yoksun olsa da, Subaru Forester her şeyi iyi yapıyor, bu da onu Editörlerin Seçimi ve pragmatik alıcılar için en iyi geçit haline getiriyor.


Toyota RAV4

2019 RAV4, bu en çok satan SUV'nin çağdaş rakiplerle daha iyi rekabet etmesine yardımcı olan etkileyici bir makyaj alıyor. Kompakt Toyota SUV, şirketin güvenilirlik itibarından yararlanır, ancak aynı zamanda sağlam bir tasarıma ve standart sürücü yardım teknolojisine sahiptir. Bunlar arasında adaptif hız sabitleyici, otomatik acil frenleme ve şerit tutma yardımcısı bulunur. İçinde, çok sayıda depolama noktası ve Apple CarPlay, Android Auto ve bir Wi-Fi hotspot gibi istenen standart özellikler var. RAV4 rafine bir sürüş ve yakıt tasarrufu sağlayan bir hibrid ve zorlu dört silindirli çoklu güç aktarma organları sağlar. Her şeyde en iyisi olmasa da, bu çok yönlü Toyota, listemizi kaplıyor.


Porsche Macan

2019 Macan, özellikle kompakt bir lüks geçit olması için büyüleyici performans ve sürüş güveni sunuyor. En küçük Porsche SUV, bir spor araba gibi hissediyor, ancak daha kullanışlı bir arka koltuk ve kargo alanına sahip. Bu özellikler daha az maliyetli ve daha fazla malzemeye uyan bazı rakipleri takip ederken, neredeyse hiçbir şey Macan'ın atletizmini ve çabukluğunu kopyalayamaz. Güç aktarma organları, yüksek performanslı Macan S'de turboşarjlı dört silindirli ve güçlü 348 hp turbo V-6'yı içeriyor. Standart altı iç mekanına rağmen, Porsche Macan en iyi sürüşlü SUV'ler listemizde.


BMW X3

2019 X3, bir crossover'ın pratikliğini şirketin bilinen sürüş vervesiyle karıştırıyor. Kompakt BMW SUV'de yakıt tasarruflu iki motor bulunur: ihtiyatlı turboşarjlı dört silindirli ve sportif M40i modeliyle eşleşen hızlı turbo altı silindirli. Her X3 virajlı yollarda sürmek eğlencelidir ve engebeli bölümler üzerinde hala rahattır. Kabinde lüks malzemeler ve destekleyici ön koltuklar olmasına rağmen, Android Auto gibi bilgi-eğlence özellikleri sunulmuyor ve dışarıdan görünürlük daha iyi olabilir. Yine de, Bimmer otomatik acil frenleme gibi standart güvenlik teknolojisine sahiptir. Editörlerin Seçimi olarak, BMW X3 en iyi SUV'ler arasında yer alıyor.


Volvo XC60

2019 XC60, lükslük ve trompetlerin ileri teknoloji güvenlik özellikleri için sağlamlıktan kaçınır. Bir plug-in hibrid içeren üç güç aktarma organı ile Volvo SUV son derece yakıt tasarrufludur. Engebeli yüzeylerde pürüzlü bir sürüş sürerken, XC60 diğer yolların çoğunda sakin ve güvenlidir. İçeride, İsveç makinesinin lüks malzemeleri ve geniş yolcu alanı var. Tablet benzeri bilgi-eğlence sistemi standart Apple CarPlay ve Android Auto özelliğine sahiptir, ancak zaman zaman girdilerimize yavaş yanıt verdi. Standart sürücü destekleri, otomatik acil frenleme ve şerit tutma yardımcılarını içerir. Gelişmiş Volvo XC60, kendisini en iyi SUV'lardan ve Editörlerin Seçiminden biri yapan özel bir his veriyor.


Mazda CX-9

2019 CX-9, yüksek sınıf stilleri inanılmaz değerle birleştirerek sıradan aileleri olağanüstü hissettiriyor. En büyük Mazda SUV sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda harika bir sürüş sağlıyor. Rakipsiz çeviklik ve şaşırtıcı sükunet ile CX-9 hem sürücüyü hem de yolcuları tatmin eder. Yedi adede kadar yer kaplar, ancak üçüncü sıra küçük ve kargo alanı subpar. Yine de, kullanıcı dostu bir bilgi-eğlence sistemi ve otomatik acil frenleme ve kör nokta izleme gibi standart sürücü destek teknolojileri vardır. Turboşarjlı dört silindiri saygın itme kuvveti ve dikkate değer yakıt ekonomisi sağlar. Bazı kusurlara rağmen Mazda CX-9, rakipleri aşar ve 2019 için en iyi orta boy SUV olarak listemizde bir yer tutar.

Kia Telluride

2020 Telluride, sekiz adede kadar oturma kapasitesine ve sayısız arzu edilen özelliğe sahip, şirketin en büyük SUV'sidir. Geniş ve lüks iç mekanı, yolculuklar için mükemmel bir ortam sağlar. Sessiz bir sürüş ve öngörülebilir yol tutuşuyla Telluride sürüşü zahmetsizdir. Güçlü bir V-6 motoru, güçlü otomatik şanzıman ve önden veya dört tekerden çekiş, Kia'nın 19 mpg şehir ve 24 otoyolun EPA derecelerini kazanmasına izin verir. Telluride, otomatik acil durum frenleme, şerit tutma yardımcısı ve daha fazlası gibi standart sürücü destek teknolojisine sahiptir. Tüm bu içerik, yakışıklı stil ile birleştiğinde Kia Telluride'yi piyasadaki en iyi SUV değerlerinden biri haline getiriyor.


Volkswagen Atlas

Volkswagen, SUV trenine binmek için biraz zaman aldı, ancak Atlas kutudan çıktığı anda rekabetçi. Yumuşak bir sürüş ve yedi yolcuya kadar konforlu koltuklar ile cazip bir değer. VW, ailelerin güvenliğe her şeyden önce değer verdiğini biliyor, bu yüzden 2019 Atlas otomatik acil frenleme, ileri çarpışma uyarısı, kör nokta izleme, arka çapraz trafik uyarısı, otomatik farlar, yağmur algılayıcı silecekler ve ısıtmalı dış aynalar sunuyor hepsi standart olarak standarttır. İkinci ve üçüncü sıra biraz ekstra dolgu malzemesi kullanabilirken, üçüncü sıra yetişkinler için yeterli alana sahiptir. Kargo için de bol yer var. Testlerimizde, devasa Honda Pilotu bağlayarak üçüncü sıranın arkasına dört adet valiz ve ikinci ve üçüncü sıralar katlanmış 38 adet valiz takıyoruz.


Honda Passport

2019 Pasaportunu üç sıralı eski kardeşi Honda Pilot'un iki sıralı bir versiyonu olarak düşünün - çünkü temelde budur. Tekerleğin arkasından çevik, çevik bir his veren Pasaport sürmek eğlencelidir. Hızlı da. İç kısımda, ikinci sıranın arkasında 41 fit küp depolama alanı ve koltuklar katlanmış halde 78 fit küp bulunmaktadır. Ayrıca, arka yük tabanının altında bol miktarda depolama alanı vardır. Standart sürücü yardımı özellikleri arasında adaptif hız sabitleyici, otomatik acil frenleme, ileri çarpışma uyarısı ve şerit tutma direksiyon destekli şerit kalkış uyarısı bulunur. Pasaport, giderek kalabalıklaşan bir segmentte yetenekli ve pratik bir yarışmacıdır.


Subaru Ascent

2019 Ascent'in iç kısmı, ikinci sıra için mevcut kaptan koltukları ve çok sayıda bardak tutucu ile Olimpik bir jimnastikçiden daha esnek pozisyonlara sahip. Tüm iyi Subarus gibi, Ascent tam zamanlı dört tekerlekten çekişe sahip, ancak deneyimlerimize göre, dört silindirli motoru çok kaba ve rafine edilmemiş ve ivmesi sönük. Rüzgar ve yol gürültüsü, otoyol sürüşü sırasında tercih ettiğimizden daha yüksekti, ancak sürüş engebeli yollarda rahat. Yakıt ekonomisi de oldukça ortalama. Gerçek dünya testimizde EPA tahmini 26 mpg ile eşleşti. Bilgi-eğlence özellikleri arasında 4G LTE mobil hotspot ile Apple CarPlay ve Android Auto özelliği yer alıyor.


Jeep Wrangler

2019 Wrangler, açık hava maceraları için benzersiz çıkarılabilir gövde panelleri ile birlikte kullanıma hazır off-road kabiliyeti sunar. Eşsiz stil ve rakipsiz marka bilinirliği ile donatılmış Wrangler, iki veya dört kapı ve dört tekerlekten çekiş ile mevcuttur. Motorlar arasında manuel veya otomatik şanzımanla eşleştirilmiş standart bir V-6; hibrit destekli turboşarjlı dört silindir isteğe bağlıdır. Wrangler düzenli yollarda geleneksel SUV'lerden daha kötü sürerken, esnek süspansiyonu ve sağlam donanımı dayak yolundan üstün. Modern bir bilgi-eğlence sistemi ve mevcut sürücü destek teknolojisi ile Jeep Wrangler, Editörlerin Seçimi ve açık hava yaşam tarzı için en iyi SUV'dir.


Audi Q7

Burada durmayacağız: 2019 Q7'nin büyük hayranlarıyız. Gözümüzde, keskin bir figür kesiyor ve direksiyonun arkasından, çevik kullanım ve yüksek yetenekli süper şarjlı V-6 ile bizi uyandırıyor. 333 beygir gücü ile yeterli verim sağlar. Ancak bizim görüşümüze göre, dört silindir Q7'yi cesaretle motive etme zorluğuna bağlı değil. Üçüncü sıra da oldukça sıkı, ama bunlar eleştirimizin sınırları. Piyasadaki en iyi orta boy SUV olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden 2019 için en iyi SUV listemize adını verdik.


Porsche Cayenne

2019 Cayenne, kurumsal kuzeni Audi Q7 ile aynı temelleri paylaştığından, Cayenne'nin bu listeyi oluşturması şaşırtıcı değil. Tüm iyi Porsche'ler gibi, Cayenne de hepsi süper şarjlı bir V-6 temasının varyasyonları olan bir dizi güçlü motor sunuyor. Bu, sadece 27 mil elektrikli sürüş menziline ve 7716 pound çekme değerine sahip 445 beygirlik hibrid versiyonu içeriyor. Ayrıca tüm iyi Porsche'ler gibi, Cayenne hızlıdır.


Mercedes-Benz GLS-Class

En iyi büyük SUV olan 2019 GLS sınıfı için seçimimiz, insanları ve eşyalarını ter dökmeden birincil görevini gerçekleştirme biçimiyle büyülüyor. Bale okuluna giden saldırgan bir yan hakem gibi GLS de güçlü ama çeviktir. Saldırgan bir yan hakemden farklı olarak, GLS'nin üç sıra koltuk vardır ve üçüncü sıra yetişkinler için yeterince geniştir. Kağıt üzerinde 362 beygirlik çift turbo V-6 güçsüz görünebilir.


Chevrolet Suburban

2019 Suburban, tüm SUV'ların atasıdır ve bakış açınıza bağlı olarak segmenti 1935'te yeniden oluşturmak için kredilendirilebilir veya suçlanabilir. Bu konuda iyiyiz, çünkü Banliyö işine hayran kaldığımız çok geçici ve dürüst bir şekilde devam ediyor. Düzgün donanımlı, dokuz kişiye ve eşyalarına hareket edebilir ve 8300 kiloya kadar çekebilir. 355 beygirlik bir V-8 standart olmasına rağmen, daha fazla motivasyon için isteğe bağlı 420 beygirlik bir V-8 vardır. Daha hızlı doğaya geri dönmenize yardımcı olacaktır.


Lincoln Navigator/Navigator L

İçeride ve dışarıda inkar edilemeyecek kadar yakışıklı olan 2019 Navigator, 450 beygirlik güçlü çift turbo V-6 sayesinde zarafetini hızlandırır. İnsanlar ve kargo için daha fazla alana ihtiyacınız varsa, uzun dingil mesafesi modeli, Navigator L. var. İç mekan ahşap kaplama ile cömertçe atanır ve 10.0 inçlik yakışıklı bir bilgi-eğlence ekranı, sürücü ve yolcu arasında merkezi bir sahne alır. Kendinizi tamamen şımartmanız gerektiğini düşünüyorsanız, Navigator 30 yönlü ayarlanabilir masaj ön koltuklarının yanı sıra üst raf Siyah Etiket döşemesi sunar. Bizim için Gezgin, efsanevi 1960'ların Lincoln Continental'in sportif bir prizma ile görüldüğü gibi 21. yüzyıl yorumudur.


Chevrolet Tahoe

Chevrolet Tahoe, sessiz ve konforlu bir kabin, iyi bir çekme kabiliyeti ve mükemmel bir bilgi-eğlence sistemi dahil olmak üzere bir dizi olumlu özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, kaba bir kaldırım boyunca sürün ve sert sürüşü hemen Tahoe'nin kamyon tabanlı kökenlerini ortaya çıkaracaktır. Deneyimlerimize göre, taban 355-hp 5.3-litre V-8, tam yüklü bir Tahoe'u motive etme zorluğuna kadar değil; eğer böyle kullanırsanız, isteğe bağlı 420 hp 6,2 litrelik V-8 en iyi seçimdir. Bağlı aileler, Wi-Fi etkin noktası, Apple CarPlay ve Android Auto özelliği ve birden fazla USB bağlantı noktası ve 12 volt çıkışı ile Tahoe'yi sevecekler.


Mercedes-AMG GLS63 4Matic

2019 GLS63, normal GLS sınıfı kadar geniş ve pratiktir, ancak yangın soluyan 577 hp çift turboşarjlı V-8, lezzetli bir egzoz notunun yanı sıra önemli bir performans avantajı da ekler. Yumuşak deri döşeme, standart masaj ön koltukları ve eksiksiz bilgi-eğlence ürünleri harcamaları, GLS63'ün başlangıçtan itibaren lükslerle oldukça dolu olduğu anlamına gelir. Mercedes ayrıca otomatik acil durum frenleme ve uyarlanabilir hız sabitleme sistemi dahil olmak üzere standart olarak bir takım sürücü destek özellikleri sunar.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski