Apple MacBook Pro 16 inç İncelemesi

Apple, birçok tasarımcı da dahil olmak üzere müşterilerini açıkça dinledi ve MacBook Pro 16 inç ile, insanların önceki modellerle ilgili şikayetlerini ele alırken, dijital reklamlar için ideal olan profesyonel bir dizüstü bilgisayar üretti.
MacBook Pro 16 inç, Apple'ın son profesyonel dizüstü bilgisayarıdır ve son zamanlarda biraz iddiasız göründüğünü hissettiğimiz MacBook Pro serisi için heyecan verici bir evrimi temsil ediyor.

Apple'ın bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü 15 inç ve 13 inç MacBook Pro önceki modellere göre sadece küçük yükseltmeler yaşasa da, yeni MacBook Pro 16 inç çok daha yenilikçi bir cihaz ve modern reklamlar için neredeyse özel olarak tasarlanmış bir ürün.

Aslında, Apple, MacBook Pro 16 inç'i tasarlarken müşterilerini dinlediğini vurgulamak istiyor ve onlara “sevdiklerinden daha fazlasını” sunuyor. Sonuç, onu grafik tasarımı için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri yapan bazı mükemmel yeni özelliklere sahip, büyük ölçüde geliştirilmiş bir MacBook Pro'dur. Böylece, dünyanın en güçlü mobil donanımlarından bazılarına, muhteşem, yeni, daha geniş bir ekrana ve daha yüksek çözünürlüğe sahip oldu. Bir Apple dizüstü bilgisayarından beklemediğimiz birkaç sinir bozucu tuhaflık olsa da, esas olarak elde ettiğiniz şey daha büyük, daha güçlü bir MacBook Pro. Gerçekten sevdiğiniz şeylerden daha fazlası ve şu anda satın alabileceğiniz, tasarımcılar için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri.

Apple MacBook Pro 16 inç: Fiyat

MacBook Pro 16 inç'in fiyatı söz konusu olduğunda, iyi haberler ve kötü haberler var. Birincisi, kötü: Üst düzey bir Apple ürününden beklediğiniz gibi, MacBook Pro 16 inç çok pahalı bir cihazdır ve ciddi bir yatırımı temsil eder.
Ancak, iyi haber şu ki Apple, önceki 15 inç model temel modeline kıyasla 16 inç MacBook Pro'nun temel modelinin fiyatını yükseltmedi. 17.255 ₺ karşılığında 6 çekirdekli Intel Core i7 işlemcili, AMD Radeon Pro 5300M 4GB GPU, 16GB RAM ve 512GB SSD elde edeceksiniz. Bu, Apple'ın 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci, 4GB GDDR5 belleğe sahip Radeon Pro 555X, 16GB RAM ve 256GB SSD depolama ile birlikte gelen 2019 MacBook Pro 15 inç modelinin istediği fiyatla aynı.

Bu, daha büyük ekranın yanı sıra iki kat daha fazla depolama alanı ve daha iyi grafikler anlamına gelir. 16 inçlik modeli mi yoksa 15 inçlik modeli mi alacağınız konusunda çeliştiyseniz, cevap açıktır: 16 inç MacBook Pro'yu edinin.

Ayrıca 2.3GHz 8 çekirdekli Intel Core i9 işlemci, AMD Radeon Pro 5500M, 16GB RAM ve 20.000 ₺'na 1 TB SSD ile birlikte gelen ve üst modelide var.

Artık 16 inç MacBook Pro çıktı, muhtemelen 15 inç modelin fiyatının düştüğünü göreceksiniz. Apple'ın kendisi 15 inç modeli satmayı bırakmış olsa da. Apple'ın görüşüne göre, 16 inç MacBook Pro şimdi 13 inç MacBook Pro ile daha uygun fiyatlı seçenek olan üst düzey MacBook Pro'yu sunuyor.
Apple ayrıca, ihtiyacınız olduğunda daha fazla güç eklemek için MacBook Pro 16 inç'i yapılandırmanıza izin verecek. Bu, fiyatınıza oldukça hızlı bir şekilde eklenmesine rağmen, ihtiyaçlarınıza (ve bütçenize) uygun bir MacBook Pro oluşturmak için harika bir haber - MacBook Pro 16 inç için en güçlü seçenek 41.500 ₺'na mal olacak!

Yüksek fiyatı haklı çıkarmak için MacBook Pro 16 inç'in çok etkileyici bir sanatçının elinde olması gerekiyor.

Apple MacBook Pro 16 inç: Güç ve performans

İyi haber şu ki, mükemmel bir performans sergiliyor. İncelediğimiz sürüm, 8 çekirdekli Intel Core i9 işlemci ve 16 GB RAM ile gelen üst düzey temel yapılandırmadır. Bu, çoklu görev söz konusu olduğunda dizüstü bilgisayar mükemmel bir performans sunuyor. Sıklıkla aynı anda açık olan çok sayıda farklı uygulamayla çalışıyorsanız - örneğin bir video oluşturuyorsanız ve birkaç e-postayı tetiklemek veya aynı anda bir sunum oluşturmak istiyorsanız - MacBook Pro 16 inç bunu yapabilir.
AMD Radeon Pro 5500M grafik kartı aynı zamanda çok güçlü bir profesyonel sınıf GPU'dur. Yüksek çözünürlüklü çekimlerle çalışan bir video düzenleyici veya bir 3D tasarımcısıysanız, MacBook Pro 16 inç'in performansının ciddi derecede etkileyici olduğunu göreceksiniz. Apple, büyük, hacimli bir masaüstü bilgisayardan beklediğimiz performans türünü MacBook Pro'nun etkileyici svelte gövdesine sığdırmayı başarmış. Tabii ki, bu tür yoğun bir iş yapmanız gerekmiyorsa, MacBook Pro 16 inç muhtemelen ihtiyaçlarınız için çok fazladır. Bu durumda, bunun yerine normal bir MacBook veya dizüstü bilgisayar satın almak daha iyidir.

Apple MacBook Pro 16 inç: Pil ömrü

Pil ömrü söz konusu olduğunda, MacBook Pro 16 inç gerçekten çok fazla enerji tüketiyor. Çalışırken şarja takılı kullanmanız gerekebilir. 
Bununla birlikte, MacBook Pro 16 inç'in hafif kullanımda olağanüstü pil ömrü sunduğunu söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Apple'ın tahminlerine göre, MacBook Pro 16 inç, 15 inçlik modele kıyasla yaklaşık bir saat daha fazla pil ömrü sağlıyor ve testlerimizde, 11 saat ve 41 dakika süren, döngüsel bir 1080p ile bunun doğru olduğunu gördük. 

Bu, FAA'nın uçuşlarda izin verdiği en büyük kapasiteli pildir ve hem Apple'ın donanımının hem de yazılımının güç verimliliği sayesinde, güçlü bir dizüstü bilgisayarda daha iyi pil ömrü görmeniz olası değildir.

Apple MacBook Pro 16 inç: Ekran

Yeni MacBook Pro ile belki de en göze çarpan değişiklik, artan ekran boyutudur. Son zamanlarda, bir MacBook Pro'da alabileceğiniz en büyük ekran 15 inçti, ancak Apple bunu 16 inç'e kadar çıkardı.

İyi haber şu ki, ekranın yükselmesi görüntü çözünürlüğünü etkilemedi, çünkü Apple çözünürlüğü de artırdı, şimdi 3,072x1,920 olan ve inç başına 226 piksel yoğunluğuna sahip. 15 inçlik modelin 220ppi yoğunluğu sunan 2.880x1.800 çözünürlüğüyle karşılaştırıldığında MacBook Pro 16 inç'in yeni ekranı daha net görüntü kalitesi sunuyor.

Apple MacBook Pro 16 inç: Temel özellikler

Daha büyük ekran en göze çarpan değişiklik olsa da, MacBook Pro 16 inç'in hoş bir yeni özelliği de elden geçirilmiş bir klavyedir.
MacBook Pro'nun önceki modellerinde bulunan klavyeler tuşlar için Kelebek anahtarları kullandı. Bunların amacı, MacBook Pro'nun klavyenin derinliğini sığ tutarak mümkün olduğunca ince olmasını istesede, tuşların arasına çok fazla toz kaçtı.

Apple'ın, müşterilerinin hatalı MacBook Pro'larına gönderebilecekleri bir iade hizmeti başlatması yeterli bir sonuç değildi. Açıkçası, bu Apple için bir PR felaketiyle sonuçlandı, bu yüzden nihayet Apple'ın iMac'ler için popüler klavyesi olan Magic Keyboard'da bulunan Makas anahtarları ile sorunlu Kelebek anahtarını değiştirdiğini görmekten çok memnunuz.

MacBook Pro 16 inç, Apple'ın en son işletim sistemi olan macOS Catalina'yı çalıştırıyor. Yeni işletim sisteminin en iyi özelliklerinden biri Sidecar. Bu, iPad'i ikinci ekran olarak kullanmanızı sağlar. Böylece, Apple Pencil kalemi ile iPad'e çizim yapabilirsiniz ve karalamalarınız MacBook Pro 16 inç'e kolayca aktarılır.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski