Dünyanın En İlginç Direksiyon Tasarımları

Birçok kişinin rüya spor otomobilleri söz konusu olduğunda düşündüğü özelliklerden biri direksiyon simididir. Tuhaf bir şey olsa ne olur?
Çoğumuz büyüdüğümüzde bir spor otomobil sahibi olmayı hayal ettik. Bir partiye katılmak ve herkesin dikkatinin size çekmesini sağlamakla ilgili çekici bir hissi vardı. Bazı insanlar bu rüyayı gerçekleştirirken diğerleri hala o araçların hayalini kuruyor. Sürmek istediğimiz arabayı hayal ettiğimizde, genellikle dışını hayal etmiştik. Peki hayalini kurduğumuz spor otomobilin iç mekanı nasıl bir tasarıma sahipti? Bir spor otomobilin iç mekanını süslemek için kullanılan en garip direksiyon simidi listesini derledik.

Lancia Stratos

70'lerin İtalyan üreticilerine geri dönün ve Lancia adlı bir üretici keşfedeceksiniz. Bir spor ve ralli otomobili olan Stratos'u üretmekle sorumluydular. Yukarıdaki direksiyon simidine baktığınızda şaşırdıysanız merak etmeyin yalnız değilsiniz.

Maserati Boomerang

Çok şükür ki Maserati direksiyon simidinin tasarımını değiştirdi. Aksi takdirde, GranTurismo hayatta kalmazdı. 1972'de Maserati Boomerang adlı bir model üretti. Tasarım fütüristik görünüyordu, ancak direksiyon simidinin daha fazla çalışmaya ihtiyacı vardı.

Pagani Huayra

Hiç şüphe yok ki Pagani yoldaki en lüks süper otomobillerden bazılarını yaptı. Tasarımın her bir inçinin kusursuz olmasını sağlama konusunda tecrübeliler, bu yüzden en dış cephelerden bazılarına sahip olmalarının nedeni budur. Bununla birlikte, direksiyonlarının tasarımı söz konusu olduğunda, Pagani daha basit bir yaklaşım seçebilirdi.

Lamborghini Athon

Belki de Lamborghini Athon'un bir kavram olarak kalmasının nedenlerinden biri, cansız direksiyon simidinden kaynaklanıyor. Bu direksiyon simidinin tasarımına çok fazla düşünülmediğini söylemek gerekir. Lamborghini, 3 litrelik bir V8 motoruna sahip olan bu aracı 1980'de üretti.

Mazda MX 03

Mazda'nın 80'lerde fütüristik araçlar yapmayı planladığı anlaşılıyor. Motor 1'e göre , Mazda bu konsepti 1985'te üretti. 1985 Tokyo Motor Show'da piyasaya çıktı ve 315 beygir gücü pompalayabilen üç rotorlu turboşarjlı bir motora sahipti. Bu direksiyon, bir arabadan çok küçük bir uçağa ait gibi görünüyor.

Kanguru EV

GFG Style, Kangaroo EV konseptinin direksiyon simidi ile daha iyi bir iş çıkarmış olsa da, kesinlikle bu otomobilin seri üretilmesini umuyoruz. Onu bu kadar özel yapan şeylerden biri, arazi üstü bir süper otomobil olmasıdır. 0-100 km/s hıza ulaşması 3.8 saniye sürüyor ve kar üzerinde gidebiliyor.

Aston Martin DB7

Bazen, basit bir tasarım süslü bir şey yapmaya çalışmaktan çok daha iyidir. Aston Martin'in durumunda, çok basit olmak bir aksilik olabilir. DB7 bir hane adı haline geldi, ancak önceki modellerin direksiyon simidi makyajını kullanabilirdi. Arabayı daha ikonik hale getirirdi.

Spyker C8 Spyder

Bir gemi tekerleğini yönlendirmek istediyseniz, bunu bir Spyker C8 Spyder'da yapabilirdiniz, çünkü arabanın direksiyon simidi böyle görünüyor. Bu direksiyon simidinin rengi, iç mekana gittiği için etkileyici, ancak tasarım biraz eksantrik. Ayrıca iskelet vites kontrolü çok dikkat çekiyor.

Tesla Model 3 Roadster

Tesla'ya otomobillerde sayısız özelliğe öncülük ettiği için çok fazla kredi vermelisiniz. Sadece iyi görünen elektrikli arabalar yapmayı değil, aynı zamanda iyi performans göstermeyi de başardılar. Belki de böyle bir direksiyon tasarımı, bunun yerine bir Tesla süper otomobiline daha iyi uyacaktır. 2020 Tesla Roadster'da iyi görünebilir.

Chevrolet Corvette

Chevrolet, yıllar boyunca Corvette'i yeniden tasarlamak için muhteşem emek harcadı. 2020 modeli içte ve dışta mükemmel görünüyor. Chevrolet'in biraz daha fazla zaman geçirmesi gereken özelliklerden biri direksiyon simidiydi. Bir spor tasarımına gittikleri açıktır, ancak gerçekten çok kötü duruyor.

BMW Z22

Bu da ne böyle? BMW Z22'nin bir konsept olarak kalması ve sürücülerin bununla uğraşması gerekmiyor. Bu direksiyon simidi ile bir BMW kullandığınızı düşünün; berbat.

Chevrolet Corvair Testudo

Chevrolet'in bu arabayı 1963'te ürettiği düşünüldüğünde, Testudo fütüristik görünüyordu. Bu dönemde bile, Testudo'nun tasarımı etkileyiciydi. Kaputun altında 2.4 litrelik bir motor vardı. Direksiyon simidi dışında özelliklerin çoğu etkileyiciydi. Olabildiğince basit ve yana doğru genişti.

Lamborghini Urraco

1972'de Lamborghini Urraco adlı bir model üretti. Dış iyi görünüyordu, ama iç bazı bölümleri tuhaf görünüyordu. Bunlardan biri direksiyon simidiydi. Tasarımlarının yıllar boyunca değiştiği iyi olmuş.

Honda EV-STER

Bu Honda'dan hiç bir zaman gerçekleşmemiş bir konseptti. Bu direksiyon simidi tasarımıyla, Honda otomobilin uçuş yapmayı amaçladığını anlatmak istemiş. Araba harika görünüyordu ve fütüristik bir havası vardı, ancak seri üretime hiç girmedi. Bu model, Honda'nın ürettiklerinden çok uzaktı.

Pagani Zonda R

Sınırlı üretim hakkında konuşalım. Pagani bu yol canavarının üretimini sadece 15 örnekle sınırladı. Araba inanılmaz bir güç üretiyor ve gerçekten harika gidiyor. Pist için tasarlanmıştı, bu nedenle eksantrik tekerlek tasarımı mantıklı geliyordu. Ancak butonlar oyuncak gibi görünüyor. Başarısız.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski