WhatsApp Güncellemesi: Kendini İmha Eden Mesajlar, Karanlık Mod ve Gizli Bir Özellik

Yakında WhatsApp'a gelecek olan, kendi kendini imha eden mesajlar da dahil olmak üzere tonlarca yeni özellik geliyor.
Ayrıca, uygulamada çok az kullanıcının bildiği gizli bir özellikte var. Hadi bir bakalım.

WhatsApp beta: Yenilikler

Karanlık modu

WhatsApp ekibi yorulmadan yeni Koyu Tema üzerinde çalışıyor. Bu özellik şuan için aktif değil ancak hatalar giderildikten sonra aktif olacak. Dark Theme, zaten WhatsApp'ın pil tasarrufu ayarlarınıza dayanarak karanlık mod seçeneğini otomatik olarak etkinleştirip devre dışı bırakabileceğini ortaya koyan beta test sürümünü tanıtmıştı. WABetaInfo’da ki test ekibi şunları dile getirdi:
“WhatsApp, bu güncellemede eklediği gibi yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu nedenle, WhatsApp'ta bu özellikleri görmüyorsanız, geliştirme aşamasında olduğunu görmeniz normaldir. Güncellemeyi Google Play Store'da göremiyorsanız, lütfen Google sizin için çıkana kadar sabırlı olun […] Özelliği hazırlıyoruz. ”

Kendi kendini imha mesajları

Signal ve Telegram'ı kullananlar, kaybolan mesajlar kavramına zaten aşina olacaklar ve sonunda aynı özellik WhatsApp'a da geliyor. WhatsApp şu anda özellik üzerinde çalışıyor - uygulamaya 'İletileri Sil' olarak yeniden kodlandı - ve bu özellik doğrudan sohbetler ve grup sohbetleri içinde kullanılabilecek.

Kullanıcılar 1 saatten 1 yıla kadar aralıklarla ayar yapabilirler. Mesajlar atanan süreye göre otomatik olarak kaybolacaktır.

Sessiz durum sekmesi

Bu güncelleme kullanıma sunulduğunda, WhatsApp kullanıcıları sessiz durum güncellemelerini seçili kişilerden gizleyebilecek. Yeni özellik süreci biraz daha kolaylaştıracak ve tüm sessiz durumlar daha kolay gezinmeye izin vermek için ayrı olarak sunulacak. 

Küçük bir güncelleme, evet, ama güçlü bir güncelleme olacak.

2 Yorumlar

  1. ios larda zaten koyu tema özelliği vardı diye biliyorum

    YanıtlaSil
  2. Yıl olmuş 2020 karanlık modu yeni getiriyolar. Yorumlarda telegramdan bıkanlar var ama ülkece telegrama geçsek tertemiz olucak.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski