Google Asistan'ın Tercüman Modu: Telefonunuzda Gerçek Zamanlı Çeviri

Google Asistan’ı ev cihazlarınız dan birinde veya telefonunuzda çalıştırıyorsanız, muhtemelen güvenilir Asistanınızın yabancı dilleri tercüme etme becerisini geliştirdiğini farketmemişsinizdir .

Peki, bu çeviri özelliği nedir?

Google Asistan şimdi sizle bir başkası arasındaki görüşmeyi gerçek zamanlı olarak tercüme edebiliyor. Doğru yapılırsa, bu gelecekte yaşayacağımız zorlukları ortadan kaldıracağı anlamına gelir. Dünya üzerinde istediğimiz herkesle konuşabiliriz, tabii 44 dilden birini kullandığımız sürece. Google Asistan anlık olarak her cümleyi tercüme edecektir.

Google, cesaretle başka ülkelere gitmemize, dünyayı görmeye ve oraya vardığımızda insanları anlamamıza yardımcı olmaya çalışıyor. Tüm bunlarla ilgili tek gerçek sorun, ne yazık ki, Google’ın gerçek zamanlı çeviri konusunda tarihsel olarak çok iyi olmayışıdır.

Google’ın çevirisi geçmişte yapıldı

Bilmiyorsanız, Google Çeviri uygulaması bir süredir gerçek zamanlı çeviri özelliğine sahipti zaten. Ancak, Google Translate uygulaması gerçek zamanlı çeviri için yeterli değildi. Dilleri tanıma ve çevirme konusunda pek becerikli değildi. Daha önceden çevirdiği kelimeler cümle içinde anlamsız kalıyordu.

Yenilenen asistan ise tüm tercümeleri anadili gibi yapmak için hala hazırlanıyor.

4 Yorumlar

 1. Hello. How are you? Can you tell me how can i get to taksim?

  YanıtlaSil
 2. saglamtolga@gmail.com19 Aralık 2019 13:09

  Google çeviri uygulamasında çeviri özelliği vardı zaten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçeriği tam okumanızı tavsiye ederim. Teşekkürler...

   Sil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski