Dünyanın En Hızlı Zırhlı Aracı: Audi RS7

Zırhlı araç kavramını yeniden şekillendiren Audi RS7 max. hız rekorunu elde etti.
Audi RS7
Zırhlı araç denildiğinde akla ilk gelen yargı "ağırdır hızlı gitmez" olabilir. Genellikle suikaste uğrama tehlikesiyle koruma altına alınan iş adamları tarafından tercih edilen zırhlı araçlar tonlarca ağırlığa sahip olduğundan hızlanma konusunda maalesef üzüyor. Günümüzde en düşük zırhlı araçlar 2 ton ağırlığa ulaşıyor. Bu ağırlığı hızlandıktan sonra geri durdurmakta çok zor olabiliyor. 30 bin km fren ömrü olan balatalar, bu tip araçlarda 5/10 bin km'den sonra değişim istiyor.

AddArmor tarafından ekstra koruma ve zırh ile donatılan Audi RS7, zırhlı araç kategorisinde bir ilke imza attı.
B4 yüksek donanımında APR'li Audi RS7, tonlarca ağırlığı üzerinde taşımasına rağmen 325 km hıza erişti. 4.0 litre TwoTurbo'lu V8 motoru 760 hp ve 800lb tork üretebiliyor. Üstelik çoğu boş teneke arabanın aksine 0-100 km/h sadece 2,8 saniye sürüyor.

Zırh dışında ufak ama etkili özellikleri ise sis perdesi, elektroşok kapı kolları, 120 dB siren ve kapıların üzerinde biber gazı püskürtücü.
Çelik zırh yerine 10 kat daha güçlü ve %60 daha hafif olan polikarbonat ile kuşanan RS7, 44 Magnum'a karşı rahatlıkla dayanabilir. Ayrıca bu zırha balistik camda eşlik etmiş durumda. Patlama tespit sensörü, kör edici far, darbe emici tampon ve 360 derece gece görüş özellikli kamera ise aracı güçlü kılan diğer ölçütleri.

Zırhlı araçlara yeni bir boyut kazandıran bu Audi'nin Türkiye fiyatı 1.600.000 TL.

8 Yorumlar

 1. 358 km hızla giden ford tourneo var.

  YanıtlaSil
 2. zirhi o kadar güçlü olmaliki f-16 veya f-35 füzelerine dayanmali buda büyük ihtimal 20 ton felan olmasina sebep olur gitmesi içinde 1500 bg motor olsa yeter heralde

  YanıtlaSil
 3. Bu aracın boş ağırlığı zaten 2 ton. 325 km ile kazası acıtıcı olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen haklisin ayn. adamlarda dünyanın en iyi mühendisleri görev yapıyor ağırlıktan kaza yapip da acısının fazla olduğunu kendin mi deneyimledin?

   Sil
 4. 50 kalibreye dayanamaz veya 14.5 mm ye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 14.5 mm tanksavar mermisi oluyor dayanmasını bekleyemezsin.

   Sil
 5. Bugatti chiron 0-400-0 yapıyor , conninseg rs 0-403-0 yapıyor ama Audi habere çıkıyor bu nasıl iş aga ?

  YanıtlaSil
 6. Türkiye fiyatı hakkında söylenecek şey yok ama 205 bin dolar bu kadar korumaya ihtiyaç duyacak biri için bence fazlasıyla uygun.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski