Yeni Focus ST'nin 0-100 Rekoru Açıklandı

Yeni model Ford Focus'tan 0-100 rekoru herkesi şaşkına çevirdi.
Ford Focus ST 2019
Eski Focus modellerinin 0-100'ü ile gururla dolaşan Ford, yeni Focus ST paketi ile önceki Focus rekorlarını duman ederek rekorlar kitabına aday oldu.

2300 cc motora etki eden 276 HP güç, önceki Focus modelinin 6 saniyelik hızlanma rekorunu dahada aşağıya çekti. Kullanıcıları eski Focus'undan soğutan yeni Focus Ralli pistlerine de ışığını gösterdi. Daha çok Fransızları gördüğümüz pistlerin yeni şampiyonu Focus ST 2.3 olabilir mi?

96 km'ye 6 saniyede çıkan eski Focus, yeni bedeni ve ruhuyla rekorları altüst etti ve 100 km'ye 5,7 saniyede ulaştı. Ayakta alkışlanacak bu performansı için önden çekişli Focus ST'yi tebrik ediyoruz.

Peki yeni Focus'u sadece rekoruyla mı tanıyacağız?

Hayır!.. Ekstra güç sağlayan motorunu durdurabilecek geliştirilmiş disk frenlerini de konuya dahil edelim. Konfor açısında Citroen C5 MK1'i model alan Focus, uyarlanabilir süspansiyonları ile ayrıca cezbetti. Lansmana dizel ve EcoBoost motor seçeneği ile manuelde 6 ileri, otomatikte ise 7 ileri vites seçeneği ile giren Focus ST yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Focus ST 2019 Lansman 2
Ege Rallisinde de tanıdığımız birkaç Ralli Pilotu ise bu tip bir aracı Ralli'de kullanmanın saygısızlık olacağını ve bu tür değerlerin özenle kullanılmasını öneriyor.

4 Yorumlar

  1. arkadaşlar öncekinin 0-100 4.7 sn değilmiydi 350 hp diye hatırlıyorum ama...

    YanıtlaSil
  2. Banane ya? Adamlara 50K birim. Bize gelir 300K birim. Ömür boyu çalışsak alamayacağız.

    YanıtlaSil
  3. Fiyatını yaz fiyatını sanki çok ucuz 236.000 tl cik sadece

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski