Huawei, "HongMeng" İşletim Sistemi İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Huawei "HongMeng" işletim sistemi için Türkiye'de patent başvurusunda bulundu.
Huawei'ye karşı duruş sergileyen Amerika sahip olduğu Google'ın Koreli şirketteki lisansını iptal ederek markayı hiç yerine koymuştu. Fakat 2016 yılından beri hızla gelişen Huawei ileri görüşüyle öncesinden kendi işletim sistemi üzerine çalışıyordu.

Lisansın iptali çoğu kullanıcıyı Android olmadığı için Huawei'den soğutsa da, konu hakkında bilgi sahibi olan diğer kullanıcılar durumdan oldukça memnun, hatta bir kısmı ise Apple'dan vazgeçip yeni nesil Huawei'lere geçiş yapacaklarını belirtmişti. En çokta açık kaynak geliştiricilerinin Kore markası üzerine yoğunlaştıklarını belirtmekte fayda var.

Huawei'nin son yıllarda ki hızlı gelişiminin Apple'ı geride bırakacağı gerçeği Trump'ı korkuttuğu için oyun bozanlık yapan ABD, Google aracılığı ile erişim sağlanan bir çok uygulamanın üreticilerini de Huawei'ye karşı tehdit etse de Kore'li şirket hiçbir şekilde geri adım atmıyor. Aksine savaşa yumruk ile giren Huawei her geçen gün yeni bir silah üreterek Amerika'yı pişman edecek hale geliyor.
Son edindiğimiz bilgilere göre Huawei, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çoğu ülkede HongMeng işletim sistemi için 28 Mayıs'ta patent başvurusunda bulundu. Şu anda inceleme aşamasında olan başvuru, onay alırsa resmi olarak bir marka olacak.

Bekle Apple şimdi sıra Huawei'de...

3 Yorumlar

 1. HongMeng ismiyle çıkarırlarsa işletim sistemini hiç tutmaz. Ark OS daha kulağa yatkın.

  YanıtlaSil
 2. Huawei çin markası biliyordum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O çelişkili bir durum. Marka çinli fakat geliştirmelerini Kore ile bağdaştırıyorlar.

   Sil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski