50 Bin TL’yi Aşan Fiyatıyla Dünyanın En Hızlı Bisikleti

ABD'nin fit markalarının öncüsü olan Cannondale, yakında gerçekleşecek olan FBT için dünyanın en hızlı bisikletini tanıttı.
Cannondale SystemSix
Fransa Bisiklet Turu hızla yaklaşırken ABD markası olan Cannondale sporcuların gözünü kamaştıran ve süper hızlı denebilecek kadar hızlanabilen SystemSix modelini piyasaya sürdü. Araba olarak düşünürsek karşımıza bir Lamborghini olarak çıkan bu modele sahip olmak tabii ki her yiğidin harcı değil. Çünkü tam tamına 11.000 dolar fiyat etiketiyle sahip olunabiliyor buda TL bazında 2. el kaliteli Alman otomobillerine tekabül ediyor.

Cannondale bisikleti tasarlarken en güncel aero dinamik verilerini kullandığını açıkladı. Şirkette görevli tasarım mühendisi Nathan Barry;
Aerodinamik sürtünme, binicilerin üstesinden gelmek zorunda olduğu en büyük direnç gücüdür, bu yüzden sadece yarışçılar değil herkes için önemlidir. SystemSix daha fazla hız sunar.
bu şekilde bir açıklamada bulundu.

Son aldığımız bilgiler doğrultusunda, şirket modelin trendline yani ucuz modelini de tasarlayacağını bildirdi. Trendline versiyonu ise 4.000 dolara pazara sunulacak. Sizce de çok ucuz değil mi?

Muhteşem bisikletin yayınlanan fotoğrafları;2 Yorumlar

  1. size bişi söliyimmi bu biskleti alan ya zihinsel engellidir yada zihinsel engellidir

    YanıtlaSil
  2. Karbon fiber teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte bisiklet üretiminde de kullanılmaya başlandı. Böylelikle t-pain dayanıklı hem de daha hafif bisiklet üretmeyi başardılar. Bir arkadaşım da karbon fiber bisiklet vardı ve gerçekten bir parmağımla kaldıra biliyordum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski