SAMSUNG EXYNOS 7904 TANITILDI

Samsung düşük sistemli akıllı cep telefonlarına kademe yükseltmek için geliştirmekte olduğu Exynos 7904 işlemcisi, gelişmiş çekim modu ve çoklu görev özelliği ile adını duyurdu.

Gelişmiş teknolojide piyasanın lideri olarak bilinen Samsung, düşük kademe akıllı cep telefonlarını canlandıracak olan Exynos 7 serisinin en yeni ve güçlü üyesi Exynos 7904’ü tüm rakiplerine ve kullanıcılarına duyurdu. Düşük kademe akıllı cep telefonlarına gelişmiş multimedya özelliği, üçlü kamera eklentisi, aralıksız çoklu görev yönetimi ve ultra hızlı veri bağlantısı gibi çeşitli performanslar sunan işlemci, düşük maliyeti ile cep yakmayan akıllı telefonlar için ciddi oranda performans getirisi olan özellikler sağlayacak.

14nm süreci ile üretilen Exynos 7904, 1.8GHz’lik iki Cortex®-A73, 1.6 GHz'lik altı Cortex®-A53 çekirdek olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olmuş durumda. İşlemcide yer alan dahili Cat.12 modem, 600Mbps internet hızınıda yanında getiriyor. Üçlü kamera eklentisini destekleyen işlemci, aynı zamanda tek kamerada 32MP çözünürlüğü dikkat çekiyor. Full HD’de 120fps, Ultra HD’de ise 60fps video kaydına onay veren işlemci, ekran çözünürlüğü olarak ise Full HD+’a sahip.

Samsung’un Exynos 7904 ile asıl amacı, Hindistan gibi teknoloji pazarında gelişme durumunda olan A sınıf teknolojileri düşük fiyatlı cihazlar ile pazara sürerek alanında ki payını büyütmek. Samsung, teknoloji pazarında lider olsa da Çin, Hindistan gibi düşük özellikte telefonların rağbet gördüğü alanlarda neredeyse hiç tercih meselesi bile değil.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski